Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Panik atakta bayılma hissi kişiyi asosyalleştirir mi?

1,469
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Panik atakta bayılma hissi kişiyi asosyalleştirir mi?

Bayılacakmış hissi yaşayan, bayılmaktan korkan, panik yaşayan kişi giderek bu kaygı ile çok meşgul olmaya başlar, bu kaygıyı azaltmaya, tamamen kurtulmaya çalışır. Giderek bütün yaşam mesaisi buna yönelir. Hayatın diğer gerçek sorumluluklarından, cephelerinden uzaklaşır. 

Panik atak sorunu yaşayan insanların kimisi yalnız kalamaz hale gelir, kimi insan ise tam tersi kalabalıklara giremez. Tek başına bir alışveriş merkezine gidemez, bayılmaktan, başına kötü bir şey gelmesinden, yardım alamamaktan korkar. Bu anlamda kişinin giderek yaşam kalitesi düşmeye başlar. Hayat ile gerçek bağlantısı zayıflar. 

Panik atakta bayılma hissi olan kişinin meşgul olduğu tek şey bayılacak mıyım, bayılmayacak mıyım olur. Bu kişilerin zaman içinde ikili ilişkileri bozulabilir, evliliğine, sevgilisine veya çocuklarına yansıyabilir. Çünkü aslında odaklandığı tek konu budur. Bayılma kaygısını, korkusunu, panik halin nasıl geçiştirebileceğini düşünür. Bu da kişinin tüm yaşam enerjisi ve zamanını çalar, gerçek sosyal hayattan giderek uzaklaştırmaya başlar. Kişi bunun kendisi de farkındadır. Yaşam kalitesinin düştüğünü, onu çok yorduğunu bilir ama işin içinden nasıl çıkacağını bulamaz. Partneri ile ilişkisi, çocuklarla olan bağı, mesleği ve performansı ile ilgili olumsuzluklar oluşur. Sosyal aktivitelere zaman ayırmaz hale gelir. Yaptığı spordan vazgeçebilir, spor yaparken başına kötü bir şey gelmesinden korkar. Hobilerinden uzaklaşır. Sanat, edebiyat, müzik, spor gibi konular arka plana atılır. Bu da kişinin hayatının giderek daha fakir hale gelmesine yol açar, kişi hayatından zevk alamaz hale gelir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat