Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Panik atak tedavisi görenler sonrasında neler yaşar?

165,031
kez izlendi
Puan: 4.64 / 5
Detaylı Açıklama

Panik atak tedavisi görenler sonrasında neler yaşar?

Sanılanın aksine panik atak tedaviden sonra genelde düzelir. Ancak daha önce geçirmiş olsun olmasın herkesin panik atak geçirme riski vardır. Bu nedenle bir insana sen asla panik atak geçirmeyeceksin denemez.

Panik atak geçirenler

Ama panik atak geçirenlerin bir şansı var, çünkü onlar ne geçirdiklerini biliyorlar. Hiç bilmeyen bir insana göre durumun farkındalar. Bu yüzden tedaviden sonra olası nöbetlerde durumun farkında olacakları için eskisi kadar paniklemeyeceklerdir.

Tedavide panik atağın sebebi bulunduğundan ilaçla tedavi edilme şansı da oluyor. Panik atak aslında hastaya 'yaşamında yolunda gitmeyen bir şeyler var' uyarısıdır.

Yeni bir yaşama yelken açın

Ancak tedavi yalnızca ilaçları almak değil, yaşam kalitenizde belirgin değişiklikler yapmaktır. Bunlar sadece tatile çıkmak gibi kısa vadeli olmamalı. Hasta duygularını dışa vurmayı, sorumluluklarını azaltmayı öğrenmeli.

Yaşamındaki bu değişiklikler onun tekrar panik atak geçirmesini engeller. Ama bunun terapiyle bir gitmesi ve duyguların buna eşlik etmesi lazım. Düşünce bazında bir şeyleri değiştirmek panik atağın tedavi edilmesini sağlamaz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat