Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Oturma odası dekorasyonunda hangi renkleri kullanabiliriz?

1,809
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Oturma odası dekorasyonunda hangi renkleri kullanabiliriz?

Oturma odaları ve salonlar evlerimizdeki ortak alanlardır. Bu alanlarda renklerimizi aktif kılmak önemlidir. Ancak öncelikle stil ve tarzı belirlemek çok önemlidir. Çünkü renk seçimi de bu tarzın gerektirdiği renk bazında olacaktır. 

Oturma odası ve salonlarda genellikle pastel renkler; kremler, ekrular, açık vizonlar, grileri daha canlı renklerle kombine ederek ortaya çıkarmak huzurlu bir ortam sağlar. Örneğin kırmızılar, turuncular, son derece koyu fuşyalar, morlar, evlerinizde ortak alanları daha canlı, aktif tutar. 

Özellikle bu alanlarda kullanımına dikkat edilmesi gereken renklerin başında siyah gelir. Siyah rengi lokal olarak salon ve oturma odalarında kullanmak yeterlidir. Çok fazla aktif olan siyah, oturma odası ve salonlarda son derece ciddi, pasif, negatif etki yaratır. Aynı zamanda alanı daraltır. Bu nedenle siyahı küçük detaylarda değerlendirmek, genel olarak naturel renklerle canlı renkleri birlikte kombine etmek daha doğru olacaktır. 

Salon ve oturma odalarında çok canlı renkleri aksesuarlarda, yan aydınlatma ürünlerinde, apliklerin başlarında kullanmak da önerilebilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat