Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Orgazmik baş ağrısı tehlikeli midir?

1,411
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Orgazmik baş ağrısı tehlikeli midir?

Orgazmik baş ağrıları orgazm sırasında ortaya çıkan şiddetli, ani, patlayıcı baş ağrılarıdır. Aksi ispatlanıncaya kadar orgazmik baş ağrıları tehlikelidir ve acil durumdur. 

Bu baş ağrıları çok nadir de olsa beyin kanamalarının bir belirtisi olabilir. Bizim atardamarlarımızda doğuştan baloncuklar, yapısal bozukluğu olan alanlar olabilir. Bunlar hayat boyunca kalabilir. Ancak bir gün bir efor nedeniyle, zorlanma olduğunda kanama yapabilir. Cinsel ilişki doğal olarak efor sarf edilen zorlayıcı bir eylemdir. Bunun sonucunda bu damarlarda kanama olursa, yırtılma olursa, sızdırma oluşursa ani ve şiddetli baş ağrısı görülür ve bu hayati tehlike oluşturur. 

Orgazma bağlı bir baş ağrısı yaşadıysak, hemen acile başvurmamız gerekir. Acil serviste bir tomografi çekilebilir, gerekirse bel suyu alınabilir. Bunların hepsi temiz çıkarsa, ancak o zaman orgazmik baş ağrılarının önemli nedene bağlı olmadığı söylenebilir. 

Orgazmik baş ağrıları için tek kural vardır. İlk defa yaşıyorsak, çok şiddetliyse, hayatımızda daha önce böyle bir baş ağrısı yaşamadıysak, mutlaka acile gitmek gerekir. Ancak cinsel ilişki ile ilgili şeyler çok paylaşılmak istenmez, çekilinir. Bu ani ağrı genellikle 10 dakika kadar sürer, bu nedenle "geçti nasıl olsa" denilerek geçiştirilebilir, atlanabilir. Oysaki bunların hiçbirine prim vermemek gerekir. Çünkü beyninizdeki baloncuk yırtılıp kanadıysa çoğunlukla ya öldürür ya da kanama durmuştur ancak orası artık bozulmuştur ve herhangi bir efor bile harcamasanız, en ufak bir şeyde tekrar kanar. Oranın mutlaka beyin cerrahisi tarafından tamir edilmesi gerekir. 

Aniden patlayıcı şekilde oluşan orgazmik baş ağrısında acile, özellikle nöroloğa başvurmamız gerekir. Nöroloğa başvurmayıp bunları değerlendirmezsek, bu atlanırsa bir dahaki kanama yakın zamanda gerçekleşir ve bir daha yaşama şansımız neredeyse hiç olmayabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat