Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Orgazm olmama sorununun psikolojik nedenleri nasıl tedavi edilir?

5,360
kez izlendi
Puan: 2.43 / 5
Detaylı Açıklama

Orgazm olmama sorununun psikolojik nedenleri nasıl tedavi edilir?

Orgazm bozukluğu nedenleri arasında en sık rastlanan cinsel eğitim eksikliğidir. Bugün ülkemizde pek çok psikolojik ve fiziksel kaynaklı cinsel sorunun eğitim eksikliğinden kaynaklandığını söyleyebiliriz. Bilgisizliğin yanı sıra yetersiz ve yanlış bilgi de bu konuda önemlidir.


Vajinismus olan veya hiç ilişkiye giremeyen kadınlar bu nedenle çoktur. Toplumsal baskılar, ayıp, yasak, yanlış diye bilinenler, yaşam içinde gerçekleşen cinsel travmalar, tecavüz, taciz gibi olaylar kadınlarda orgazm bozukluğu sorununa neden olabilir.

Asıl nedenler ise genelde psikoloji kaynaklıdır. Bunun için de psikoterapinin cinsel terapi denen bir yönünü kullanarak tedavi yapılır. Özellikle bu kişilerin cinselliği nasıl algıladıkları çok önemlidir. Kişilerin cinsellikten beklentileri de çok önemlidir. Bazı kişiler orgazmı çok büyütürler. Büyük beklentileri olan kişi bu beklentilere saplanıp o ana odaklanamaz. Bu nedenle de saniyelik orgazmın farkına ve keyfine varamaz. Hastanın iyi tanınması, cinsellikle ilgili ne bildiğinin araştırılması önemlidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat