Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Orgazm olmama sorununun fiziksel nedenleri nasıl tedavi edilir?

6,047
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Orgazm olmama sorununun fiziksel nedenleri nasıl tedavi edilir?

Orgazm bozukluğu nedenleri arasında en sık rastlanan cinsel eğitim eksikliğidir. Özellikle vajinismus olan veya hiç ilişkiye giremeyen kadınlar bu nedenle çoktur. Toplumsal baskılar, ayıp, yasak, yanlış diye bilinenler, yaşam içinde gerçekleşen cinsel travmalar, tecavüz, taciz gibi olaylar kadınlarda orgazm bozukluğu sorununa neden olabilir.


Bazı fizyolojik orgazm olamama nedenleri de vardır. Bunlardan biri vajinismustur ve hiç cinsel ilişkiye girememek anlamına gelir. Bu sorun psikolojik kaynaklı olsa da çoğunlukla kadınlar ben ilişkiye giremiyorum diyerek önce jinekoloğa giderler.

İkinci grup ise disparoni denen durumdur. Bunda kadın ilişkiye girer ama acı ve ağrı çeker. Vajinada kasılmalar gerçekleşir. Jinekologlar eğer işin içinde organik bir sorun yoksa psikoloğa yönlendirme yaparlar. Eğer enfeksiyon, hastalık gibi sorunlar varsa tedavi yapılması orgazm olma yolunda adım anlamına gelir. Vajinada kuruluk nedeniyle de kişi orgazm olmayabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat