Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Orgazm baş ağrısı çekenler doktora ne zaman görünmeli?

1,215
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Orgazm baş ağrısı çekenler doktora ne zaman görünmeli?

Orgazm baş ağrısı ya da orgazmik baş ağrısı dediğimiz durumla karşı karşıya kalan kişi mutlaka doktora gitmek zorunda. Eğer ilk defa, çok şiddetli, patlayıcı ağrıyı çekiyorsa, bu mutlaka acilliktir. Acil olarak ve mümkünse nöroloğa başvurmalıdır. Acillere başvurduğunda doktorlar ilgilenemeyebilir, aciller çok kalabalık olabilir, insan içinde nasıl söyleyeceğim kaygısı olabilir. Ancak bu şekilde düşünülmemelidir. Acildeki nörolog olmayan doktora, "kendisinin beyninde bir bomba patlamış gibi çok şiddetli bir ağrı çektiğini ve beyin kanamasından şüphelendiğini" söyleyebilir. Bu ifade edildikten sonra bazı işlemler yapılmalıdır. Mutlaka tomografi çekilmeli, diğer tetkikler gerekirse yapılmalı. Beyin kanaması ve böyle bir olasılık ekarte edilinceye kadar bu tehlikeli ve acil durum devam etmektedir. Ancak bunları söylediğimde korkmamak gerekir. Çünkü orgazmik baş ağrısı öyle düşünüldüğü kadar az değildir. Sorarsanız çevrenizde birçok kişinin orgazmik baş ağrısı çektiğini duyabilirsiniz. Çünkü çoğu kimse bunu paylaşmaz. 

Bahsettiğimiz beyin kanaması, beyin damarlarındaki doğumsal bozukluktan kaynaklıdır. Orası daha ince, damarın duvarı iyi yapılanmamış durumdadır. Zorlayınca patlıyor, kanıyor. Bu durum çok önemlidir, çok hayatidir ancak çok nadir rastlanır. Fakat orgazmik baş ağrısı bu durumun çok tipik bir özelliğidir. Bu nedenle böyle bir ağrı yaşadığınızda mutlaka bir hekime ve acilen başvurmamız gerekir. Gecenin bir vakti olsa bile hemen kalkıp acile gitmeliyiz. Orgazmik baş ağrısı genellikle çok uzun sürmeyebilir. Sürmese, geçmiş olsa bile gitmeliyiz. Bir kere bu tetkikleri yaptırıp ekarte ettirmeliyiz. Zaten böyle bir yapısal problemimiz varsa, bir daha kanadığında hayatta kalma, yaşama şansımız hiç yoktur.  O nedenle çok nadir olan bu durumun çok çok nadir olacağını bilmemiz gerek. Ancak "nadir olan bir şey, benim başıma mı geldi" dememeli, orgazm sırasında şiddetli bir baş ağrısı yaşıyorsak mutlaka bir nöroloğa muayene olmalıyız. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat