Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Online haritalarla neler yapabiliriz?

1,345
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Online haritalarla neler yapabiliriz?

Coğrafi bilgi sistemi teknolojisinin gelişmesiyle birlikte harita yayıncılığı günümüzde yaygın bir kullanım alanına sahip olmuştur. Bankalardan, belediyelere ve arama motorlarına kadar pek çok kurum ve firmanın harita yayınlayarak kullanıcılarına hizmet sağladığını görülebilir.

Belediyeler yereldeki halka daha iyi hizmet verebilmek için kent bilgi sistemleri aracılığıyla harita yayınlar. Bulunduğunuz bölgenin imari durumuna kadar birçok bilgiyi bu haritalardan alabilir ya da bu haritaları bir şehir rehberi olarak kullanabilirsiniz.

Online harita yayıncılığı ile birlikte ülke sınırları ortadan kalkmıştır. Kendi ülkesinden başka bir yere gitmek isteyen bir kişi, gideceği yeri haritalardan görebilir. Günlük hayatta kullandığımız akıllı cihazlarda bankalara ait ATM bilgileri de haritalar üzerinde gösterilir. Online harita teknolojisi yaşamı kolaylaştıran bir uygulama olmuştur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat