Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ön muhasebe nasıl yönetilmelidir?

59,519
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Ön muhasebe nasıl yönetilmelidir?

Ön muhasebe en basit biçimiyle banka, cari hesap ve kasa bakiyesinin muhasebe kodları kullanılmadan şirket içinde takibidir; fatura kesilmesi, irsaliye düzenlenmesi, çek/senet hazırlanması ve ciro edilmesi gibi işlemleri içerir.

 
Ön muhasebe, şirketin finansal ve muhasebesel faaliyetlerine bir hazırlık sürecidir. 

Ön muhasebe yönetimini işletmenin boyutuna göre işletme sahibi ya da şirket içinde yetkilendirilmiş herhangi bir personel yapabilir. Ön muhasebe yapmanın tanımlanmış bir kuralı ve yöntemi bulunmamakla birlikte pek çok işletme ön muhasebe kayıtlarını defter ya da Excel tablolarında tutar. Şirket içinde muhasebeci bulunduran işletmeler, masaüstü bir muhasebe programından da faydalanabilir. İçeride uzman bir personeli olmayan işletmeler, ön muhasebelerini sağlıklı yapmakta güçlük çekebilirler. 

Küçük işletmeler ön muhasebelerini sağlıklı tutabilmek için ekonomik ve pratik olan web tabanlı uygulamalardan yararlanabilir. 

Paraşüt, küçük işletme sahiplerinin ön muhasebelerini de tutabileceği Türkiye mevzuatına uygun şekilde geliştirilmiş web tabanlı fatura ve finansal yönetim uygulamasıdır. 

Paraşüt'te herhangi bir eğitim almaya gerek duymadan, ön muhasebenizi kolayca yönetebilirsiniz. Hızlı fatura düzenleyebilir, cari hesap, fatura ve tahsilatlarınızın yönetimini gerçekleştirebilirsiniz. 

İstediğiniz anda gerçek zamanlı satış ve alış, nakit akışı, yaşlandırma ve gider raporlarını görüntüleyebilirsiniz. Tek bakışta açık faturaları listeleyerek güncel durum bakiye bilgisine sahip olabilirsiniz.

Paraşüt hakkında daha fazla bilgiye Paraşüt'ün kurumsal web sitesi www.parasut.com üzerinden veya 0212 292 04 942 numaralı hattından iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat