Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Omni diyeti nasıl yapılır?

590
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Omni diyeti nasıl yapılır?

Omni diyeti 2 hafta süreyle yapılması tavsiye edilen, fazlasının sakıncalı olduğu bir diyet şeklidir. Beslenme uzmanlarının uyguladığı diyetlerden çok da farklı değildir. Sebze meyve ağırlıklı, hayvansal ürünleri de içeren, rafine edilmiş ürünlerin, hazır market ürünlerinin, işlenmiş gıdaların yer almadığı ve doğal besinlerin tüketildiği bir diyet türüdür. 


Farkı porsiyon kontrolünün olmamasıdır. Bu nedenle omni diyeti kolay uygulanabilir bir diyettir. Diyet psiklojisine sokmayan bir diyettir. Omni diyetine başlamadan önce kan tetkikleri yapılmalı, vitamin ve mineral eksiklikleri kontrol edilmelidir. 

Vücutta kalsiyum yetersizliği var mı yok mu kontrol edilmelidir. Kalsiyum yetersizliğini tetikleyecek bir diyettir. Süt ürünlerinin hüç tüketilmediği bu diyette diyet öncesi kalsiyum değerleri ölçülmelidir. Bel çevresi ve beden kitle endeksi kontrol edilip omni diyeti uygularken yağ analizi de yapılarak diyetle birlikte kaybedilen kilonun yağ mı su mu olduğuna bakılmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat