Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Okyanus suyu ne işe yarar?

38,720
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Okyanus suyu ne işe yarar?

Okyanus suları, okyanuslardan alınan ve basınçlandırılan ve sprey içerisinde satılan ürünlerdir. Genellikle burun içerisine uygulanması için yapılmıştır. Bir çok amaçla kullanılırlar. 

Bunlara örnek olarak ameliyat sonrası bakım için veya üst solunum yolu tedavisinde veya alerjik rinit tedavisinde kullanılabilir. İçerisindeki tuzun dışında çeşitli minerallerde bulunmakta ve bunlar basınçlandırılmıştır. Piyasada satılan okyanus sularının birçoğunda saf okyanus suyu bulunmaz ve üzerine ilave olarak normal tuzlu suda katılmıştır. 

Okyanus suyu spreyleri günde 3 - 4 kez kullanılmalıdır. Lavabonun önünde 1 veya 2 uzun fıs şeklinde yapılabilir. Bu spreylerin kapağında mikrop üreyebilir. Bazen aileler yanlışlıkla bir çocuğun burnuna sıktığı okyanus suyu spreyini diğer çocuğun burnuna da değdirebilir. 

Bu kesinlikle yapılmamalıdır çünkü okyanus suyu spreylerinin kapağına yapışan ve sinüzit, üst solunum yolu enfeksiyonu yapan çeşitli mikroplar diğer çocuğa kolayca yayılabilir. Sprey kullanıldıktan sonra spreyin dışı sıcak deterjanlı su ile temizlenebilir yada sıcak su ile yıkanabilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat