Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Okulu sevmeyen çocukla nasıl iletişim kurmak gerekir?

1,053
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Okulu sevmeyen çocukla nasıl iletişim kurmak gerekir?

Çocuğun okulu sevmemesinin birkaç nedeni olabilir. Özellikle anneden ayrılma kaygısı, başarı kaygısı olabilir. Bunun dışında sosyal uyum problemleri veya hedeflerine ulaşamama kaygısı olabilir. Çocukları bu tarz durumlarda kıyaslamamalı, aşağılamamalı, eleştirmemeli, korkutmamalı veya reddetmemeliyiz. Bu gibi durumlarda en doğru davranış onları anladığımızı göstermek, duygularına karşı geribildirim yapmak; onların korkularını ve kaygılarını kabul etmemizdir. Çünkü çocuk bununla baş edemiyordur. Eğer biz de ona karşı bunun tam tersi davranışı göstermesi konusunda ısrarcı olursak, okula gitmesi konusunda tehdit edersek; kızar, sesimizi yükseltirsek, bu davranışımız onun okuldan daha çok soğumasına ve aslında her geçen gün korkunun biraz daha tetiklenmesine neden olur.

Okula karşı korku geliştiren, okulu sevmeyen çocuğa karşı daha kabullenici, duygularını anlayıcı ve ona karşı daha kollayıcı yaklaşmak her zaman daha doğru olacaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat