Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Obezite cerrahisi sonrası protein sayarak diyet nasıl yapılır?

1,184
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Obezite cerrahisi sonrası protein sayarak diyet nasıl yapılır?

Obezite cerrahisi sonrasındaki beslenme sırasında en önemli besin grubu proteinlerdir. Diyetisyenler ameliyat sonrasında, hastaların protein sayma yöntemini kullanarak diyetlerine devam etmesini ister.

Protein sayma tekniği aslında kişilerin yediği gıdaların protein içeriklerini bilmesidir. Obezite cerrahisi öncesinde olduğu gibi, ameliyat sonrasında da destek aldığınız diyetisyenler hastaların beslenmesinde ürünlerin protein miktarlarını öğretir, buna bağlı olarak da kişiler kendi günlük protein alımını kişi kendi başına takip edebilir.

Hastalarımız ile görüşmemizde herkes kahvaltıda bir yumurta ya da peyniri mutlaka tükettiğini, aslında çok protein aldığını öne sürüyor ancak bizim yaptığımız sağlamalar ile birlikte, hastalarımızın günlük alması gereken protein miktarına ulaşamadıklarını görüyoruz. Ne kadar protein içeriklerini bilsek de, sizin tüketmiş olduğunuz miktarlar bizim için son derece önemli. 

Günlük en az 60 gr protein almak için sadece bir omlet, sadece bir köfte büyüklüğünde et yemeniz malesef yeterli olmuyor. Bu nedenle her ürünün, her besinin, her gıdanın mutlaka protein içeriğini bilmelisiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat