Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Obezite cerrahisi sonrası kalori dengemizi korumak için günlük kaç kalori almalıyız?

2,299
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Obezite cerrahisi sonrası kalori dengemizi korumak için günlük kaç kalori almalıyız?

Obezite cerrahisinin ilk birinci yılını balayı dönemi olarak adlandırırız. Balayı döneminde günlük en az 800 ile 1000 kalori arasında enerji alabilirsiniz. Fakat diyetinizin proteinden yüksek olması gerekir. Bununla birlikte hayatınıza mutlaka egzersiz eklemeniz, vitamin ve minerallerinizi çok düzenli olarak kullanmanız gerekir.

Obezite cerrahisi sonrasındaki beslenmede en önemli besin grubu proteinlerdir. Diyetisyenler ameliyat sonrasında, hastaların protein sayma yöntemini kullanarak diyetlerine devam etmesini ister.

Protein sayma tekniği aslında kişilerin yediği gıdaların protein içeriklerini bilmesidir. Obezite cerrahisi öncesinde olduğu gibi, ameliyat sonrasında da destek aldığınız diyetisyenler hastaların beslenmesinde ürünlerin protein miktarlarını öğretir, buna bağlı olarak da kişiler kendi günlük protein alımını kişi kendi başına takip edebilir.

Balayı dönemini atlatıktan sonra en fazla 1200 - 1300 kaloriye çıkabilirsiniz. Fakat bu dönemde "çok kalori alıyorum, artık kilo alacağım" gibi düşünceleriniz oldukça yersizdir. Bu düşüncelerinizin yersiz olmasının tek koşulu, bol proteinli beslenme, egzersizlere devam etmek ve  hekiminizin verdiği suplementleri düzenli olarak kullanmaktan geçer.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat