Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Norveç orman kedilerinin özellikleri nelerdir?

19,031
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Norveç orman kedilerinin özellikleri nelerdir?

Norveç orman kedileri, İskandinavya ülkelerine özgü bir kedi cinsidir. Melez bir ırk değildir. 1930'lu yıllarda evcil kedi olarak bakılmaya başlamış ve kısa sürede popüler olarak dünyaya yayılmıştır. Norvegian forest veya Europan longhair olarak da bilinir. 

Norveç orman kedileri, uyumlu ve insanlarla iyi anlaşabilen canlılardır. Bu kedilerin doğal yaşam alanı İskandinav ülkelerindeki ormanlardır. Bölgenin soğuk iklim koşullarına uygun olarak çok sık ve uzun tüyleri vardır. Norveç orman kedilerinin tüyleri boyun kısmında gösterişli bir yeleye dönüşür. Tüyleri hemen her renkte ve desende olabilir.

Yuvarlak gözleri ve üçgen bir yüzleri vardır. Kulakları dik ve kulaç içleri içlerinde sık tüyleri vardır. 5-9 kg ortalama ağırlıkları vardır.

Ormanlarda avlandıkları için çok çevik, zıplama ve tırmanma becerileri yüksek kedilerdir. Oyuncu canlılar olan Norveç orman kedileri, ev ortamına çabuk uyum sağlarlar. Evde bakılıyorsa mutlaka bir tırmalama ağacı olmalıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat