Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Normal doğumun tehlikeleri var mı?

5,455
kez izlendi
Puan: 2.09 / 5
Detaylı Açıklama

Normal doğumun tehlikeleri var mı?

Eğer normal doğum yapamayacak bir hastaya, normal doğum sözü verilirse ya da hasta ısrarla normal doğum yapmak isterse karşılaşılabilecek sorunlar büyüyecektir. 

Hekim, anne adayına normal doğum yapamayacağını söylediyse, ısrar edilmemesi ve doktora uyulması doğru olacaktır. 

İri bir bebeğin normal doğumla dünyaya gelmesi mümkün değildir. Bunun yanı sıra, pelvik darlığı olan annelerde, yani kemik yapısı dar olan annelerin normal doğuma sevk edilmesi doğru olmayacaktır.

Normal doğum, endikasyonu doğru verilmediyse tehlike arz edebilir. Çocuk doğmayabilir, çok uzun bir süre doğum yolunda kalabilir. Uzun süre doğum yolunda kalmak çocuğun oksijen alımını engelleyebilir. Ve doğum gerçekleştikten sonra çocukta çok ciddi hasarlar meydana gelebilir. 

Normal doğum bir bilmecedir. Ancak zora koşmamak gerekir. İlerlemiyorsa derhal normal doğumdan vazgeçilmelidir. Doktorunuzun önerdiği doğum yöntemi, sağlık durumunuza göre sezaryen de olabilir. Normal doğum yapmakta ısrarcı olsanız bile, doğum sırasında meydana gelen komplikasyonlar nedeniyle sezaryene dönmek zorunda kalınabilir. Bu da anne adayının her iki yöntemi de yaşamasına sebep vereceği için istenmeyen bir durumdur. Bu nedenle hem annenin hem de bebeğin hayatını riske atmayacak doğum yönteminin seçilmesi önem taşımaktadır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat