Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Normal doğum sonrası sıkılaşmak için nasıl hareketler yapalım?

1,235
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Normal doğum sonrası sıkılaşmak için nasıl hareketler yapalım?

Normal doğum sonrası sıkılaşmak için pilates, yoga gibi vücut ağırlığımızı kullanabileceğimiz egzersizler yapmalıyız. Bu kısa bir süre değildir. Bazı hareketlerle sıkılaşmayı sağlayabiliriz. Öncelikle sırtüstü yatalım, dizlerimizi bükelim, kollarımızı yere koyalım. Belimizin altında hafif bir boşluk olması gerektiğini unutmayalım. Sağ bacağımızı yukarı kaldıralım ve kalçamızı sıkalım. 


Nefes vererek sol bacağı da diğerinin yanına getirelim.  Bu şekilde karın bölgesi çalışmaya başlar. Derin derin nefes alıp vermeyi unutmayalım. Karın kaslarımın içeri doğru sıkıştığını hissediyoruz. Bu şekilde içimizden 50'ye kadar sayalım. 50'den sonra önce sağ sonra sol bacağımızı indirelim. 

Sağ bacağımızı yukarı kaldıralım, kalçayı ve karnı sıkalım ve diğer bacağımızı da kaldıralım. Karın çalışmaya başladı. Sağ bacağı ileri doğru uzatalım ve nefes vererek bacak değiştirelim. Bu hareketi sağ sol 20 tane uygulayalım. Siz de bu hareketleri yaparak kilonuzu koruyabilir ve doğum sonrası sıkılaşma için programlar yapabilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat