Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Normal doğum sonrası kalçamızı nasıl sıkılaştıralım?

562
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Normal doğum sonrası kalçamızı nasıl sıkılaştıralım?

Doğumdan sonra kalçamızı sıkılaştırmak için 2 set yeterli olacaktır. Kaslarınızın kuvvetlendiğini hissettiğinizde bu hareketlerin tekrar sayılarını arttırabilirsiniz. Bacaklarımızı omuz genişliğinde açalım. Ayak tabanlarımız yere kuvvetli bir şekilde basmalı. 


Ağırlık merkezini ayak tabanlarına eşit şekilde dağıtalım. Ellerimiz belimizde ve altımızda bir sandalye olduğunu düşünerek aşağıya doğru çömelme hareketi yapalım. Nefes alarak çökelim, nefes vererek kalkalım. Bu hareketi yaparken omuzlarımız geride olmalı. Başlangıçta kasları hissetmek için yarım yapabiliriz. 

Daha sonra ise hareketi biraz daha aşağıya doğru inerek uygulayabilirsiniz. 2 set ve 10 tekrar yapmak yeterlidir. Bu şekilde hamilelik esnasında zayıflamış olan sırt kaslarınız da güçlenmiş olur. Front lunch denen 2. hareketle ise kalça ve karın bölgesi çalışır. 

Yine bacaklarımızı omuz genişliğinde açalım ve elimizi belimize koyalım. Bacaklarımızı öne doğru önümüzde adeta bir kuyu varmışcasına atalım. Spor salonuna gitmeye vakti olmayan yeni anneler bu hareketleri evde rahat bir şekilde uygulayabilirler.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat