Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Normal adet kanaması ne kadar sürer?

190,441
kez izlendi
Puan: 4.40 / 5
Detaylı Açıklama

Normal adet kanaması ne kadar sürer?

Kanama süresi ve miktarı kişiden kişiye değişkenlik gösterir. 2-3 günü normal kabul edebildiğimiz gibi bu süre 1 haftaya kadar çıkabilir. Ancak bu süre 1 gün kadar kısa veya 1 haftadan uzun sürüyorsa, bu şikayetler mutlaka araştırılmalı.

Adetin ilk günü kanama miktarı biraz daha azdır. İkinci ve üçüncü gününde ise yoğunlaşır ve gittikçe yoğunluğu azalır ve biter. Ancak başlangıçtan itibaren aynı yoğunlukta gitmesini veya azar azar ancak sürekli şekilde devam etmesini de normal kabul ederiz.

Hijyenik pedler en önemli gösterge

Hastayla konuştuğumuzda kanama miktarını genellikle ped sayısıyla değerlendiririz. Ancak tabii ki ped değiştirme süreleri kişiden kişiye değişkenlik gösterdiği için bazı tablolar kullanır ve hastalarımızın bunları işaretlemesini isteriz.

Günde 4-5 hijyenik ped kirletmek normal olarak adlandırılabilir. Ancak kişi 1 gün içerisinde 1 paket ped bitiriyorum veya tampon yetiştiremiyorum gibi bir şikayetle başvurursa bunu aşırı kanama olarak değerlendirebiliriz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat