Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Nişan masası aksesuarları neler olabilir?

2,856
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Nişan masası aksesuarları neler olabilir?

Nişan masasında ilk olarak süsleme materyalleri bulunur. Çiçekler, mumlar, peçete bilezikleri ve hediyelikler bunların başında gelir. Bunların dışında nişan yemeği için, konsepte uygun kadehler, bardaklar, tabaklar, suplalar, çatal ve bıçak takımları ile nişan konsepti rengi ile uyumlu kumaş peçeteler bulunmalıdır. 


Nişan davetinde tabak çanaklar ile çatal bıçaklar genellikle standarttır ancak bardaklar davetin alkollü olup olmamasına göre değişiklik gösterir. Alkollü davetlerde kırmızı ve beyaz şarap seçenekleri için farklı büyüklüklerde kadehler ve yine şarabı tamamlayacak, mümkünse yine kadeh şeklinde bir su bardağı bulunmalıdır. Alkolsüz davetlerde ise meyve suyu bardağı türünde bardaklar tercih edilir.

Peçete aksesuarları daha kalıcı seçilebilir. Gümüş ya da altın kaplama, pleksi veya cam malzemeler kullanılabilir. Bazı peçete bilezikleri ise sadece fiyonklardan, kumaşlarla süslenerek de hazırlanabilir. 

Kimi nişan masalarında daha güncelik hediyeler olurken, kimi nişan sahipleri ise misafirlerine daha kalıcı hediyeler vermek ister. Masa düzeninde de hediyeler bu konuya uygun olarak yerleştirilir. 

Nişan hediyesi olarak, hemen çöpe gitmeyecek, misafirlerin saklayabileceği, magnet olarak kullanabileceği, o günün hatırası olarak evinde bulundurmak isteyeceği türde seçim yapmak çok daha iyi olacaktır. Altın, gümüş veya bronz anahtarlıklar, farklı şekillerde de kullanılabilecek çeşitli şeker ya da çikolata kutuları, kristal ya da cam objeler, tuğralı tabaklar veya koku taşları bunlara örnek olabilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat