Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Nemli havalar yorgun hissetmeye neden olabilir mi?

478
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Nemli havalar yorgun hissetmeye neden olabilir mi?

Nemli havalarda hissedilen sıcaklık miktarı artar. Bu nedenle sıvı kaybı, elektrolit kaybı ortaya çıkabilir. Nemli havalarda sıvı kaybı tek başına halsizlik ve bitkinlik sebebi olabilir. 

Sıcaklık miktarı arttığında damar genişliği artar ve tansiyonumuz düşebilir. Buna bağlı olarak halsizlik ve yorgunluk hissi olabilir. Mevsim değişikliklerinde, sıcak soğuk değişikliklerinde sinir sisteminde çok farklı etkilenmeler olabilir. Mevsim değişikliklerine bağlı olarak çok farklı psikolojik nedenlerle halsizlik ve bitkinlik ortaya çıkabilir. Özellikle nem oranının yüksek olduğu dönemlerde, mevsimlerde yoğun iş temposu, tansiyonu arttırabilecek egzersizler, yorgunluğa neden olabilecek aktiviteler sakıncalı olabilir. 

Ciddi rahatsızlıkları olanların sıcak ve nemli havalarda özellikle dikkatli olmaları ve güneşin dik geldiği öğle saatlerinde dışarı çıkmaktan ve yoğun tempoda işler yapmaktan kaçınmaları nemli havanın etkilerini minimuma indirmek açısından faydalı olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat