Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ne kadar süre güneşlenebiliriz?

3,338
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Ne kadar süre güneşlenebiliriz?

Güneşin dik geldiği sabah 10:00 ile öğleden sonra 15:00 saatleri arasında güneşlenmemeyi öneriyoruz. Kişiler ille de güneşlenmek istiyorsa sabah saatlerini veya akşamüstü saatlerini tercih etmelidirler. Mümkünse 10- 15 dakika güneşlendikten sonra tekrar güneş olmayan bir alana geçmek sonrasında tekrar güneşlenmek isteniyorsa yine 5 - 10 dakika güneşte kalınabilir. Ancak bunu normal hayata adapte etmeyi istediğinizde denize girmek, çıkmak, yüzmek çok daha uzun zaman alan aktiviteler. Bu nedenle güneşlenme yerine yüzerken güneşin etkisi altında kalmak daha çok önerdiğimiz birşeydir. 

Uzun süre güneş altında kalma

Saatlerce güneşte kalma çok önerilen bir durum değildir. Pek çok insan saat 11:00 ? 12:00 gibi güneş altına çıkıp akşama kadar güneşin altında yanmayı tercih eder. Bunu daha çok bronzlaşmayı isteyen kadınların tercih ettiğini görüyoruz. Kesinlikle doğru bir uygulama değildir. Bazı anneler çocuklarını havuza ya da denize sokarken ister istemez güneşin altında kalabiliyorlar. Hem çocukları hem de kendilerini  güneşin zararlı etkilerinden korumak amacıyla en azından kısa zaman aralıklarıyla güneşte kalmak tercih edilecek bir durumdur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat