Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Nasıl Şebnem Ferah gibi koyu makyaj yapılır?

8,386
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Nasıl Şebnem Ferah gibi koyu makyaj yapılır?

Şebnem Ferah makyajı dendiğinde siyah ve kırmızı tonların ağırlıkta olduğu bir makyaj stili aklımıza gelir. Rock müzisyenlerinin genelde kullandığı renkler ve stil buna benzer. Önce gözlere kırmızı bir far uygulayalım. 

Eğer kırmızı farınız yoksa bunu kırmızı ruj ya da dudak kalemi ile de yapabilirsiniz. Bu farı kaş altına göz pınarına kadar sürüp dağıtalım. Gözün yarısından itibaren çıkıyormuş gibi bir hat yapalım. Göz bitimine doğru bu hat yukarı kaşı geçecek şekilde uzayan bir çizgi oluşturmalıdır. Parlak mürdüm bir farı da göz altına sürelim. Aynı kırmızı renkten göz altına da sürelim. 

Göz içine siyah kalem sürelim. Siyah kalemi alta da buğu şeklinde yayalım. Bol miktarda rimel sürelim. Fondöten sürelim. Göz pınarını ve kaş altını aydınlatalım. Göz kapağı kıvrımının olduğu noktaya hafif bir siyah gölge yapalım. Dudaklarda koyu bordo bir renk tercih edelim. Makyajımız bitti. Şimdi uygulama sırası sizde!

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat