Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Nasıl daha çok su içebiliriz?

1,488
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Nasıl daha çok su içebiliriz?

Öncelikle her sabah uyanır uyanmaz, güne bir bardak su ile başlayabiliriz. Yolculuk durumunda, işe veya okula giderken, her zaman çantamızda bir şişe su bulundurarak, yoldayken yudum yudum bu sudan içebiliriz. Okulunuzda ya da işinizde masanızda veya sıranızda mutlaka bir şişe su olmalı. Bu suyun durması sizin gördükçe su içmenizi sağlar. Eğer su içmeyi unutuyorsanız ve bilgisayar ile çalıştığınız bir işiniz varsa, bilgisayarınızın üzerine "su içmeyi unutma" yazılı notlar koyabilirsiniz veya telefonunuz buna uyumlu ise size su içmeyi anımsatan uygulamalar kullanabilirsiniz. Telefonunuz buna uygun değilse, su içmek için alarm kurabilirsiniz. Bu şekilde her alarm çaldığında su içmeniz gerektiğini anımsarsınız.  

Suyun tadını sevmiyorsanız, kendi seveceğiniz şekilde meyveler, sebzelerle suyun tadını güzelleştirebilirsiniz. 

Her yemekten önce bir veya iki bardak su içerek günlük su ihtiyacınızın bir kısmını karşılayıp, daha fazla su içmenizi sağlayabilirsiniz. 

Günün yorgunluğu bitip, eve döndüğünüz zaman ister uzanıyor, ister bilgisayarla ilgileniyor, isterseniz kitap okuyor olun; yanınızda mutlaka bir şişe su olsun. Bu şişenizde kesinlikle bardak kullanmayın. Hijyen açısından cam şişe olmasını tercih edin. Şişeniz her zaman yanınızda olduğundan, başta bilinçli bir şekilde yudumlar alırken, zaman içinde bilinçsiz olarak, refleksif bir şekilde düzenli olarak su içtiğinizi fark edeceksiniz. Zamanla birkaç kez şişenizi doldurmaya başladığınızı göreceksiniz.  

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat