Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Nasıl bir harmanla daha lezzetli bir çay içebiliriz?

17,034
kez izlendi
Puan: 4.55 / 5
Detaylı Açıklama

Nasıl bir harmanla daha lezzetli bir çay içebiliriz?

Siyah çayı harmanlarken Türklerin en çok tercih ettiği, damak zevkimize de çok uygun olan Earl Grey ile siyah çayı harmanlama yöntemidir. Bu harmanlama yönteminde 3 kaşık siyah çay, 1 kaşık Earl Grey kullanılır. Bu sayede hem bergamot yağının güzelliğini, tatlılığını, kokusunu ve burukluğunu hissedersiniz, hem de sizi aroması ile çok rahatsız etmez. Çünkü daha fazla kullanırsanız bu, herkesin zevkine de uymayabilir. Ancak siyah için farklı harmanlama yöntemleri de kullanılabilir.

Siyah çay harmanlama yöntemleri

Siyah çayı daha lezzetli bir hale getirmek için, Earl Grey yerine kuru bademler de kullanabilirsiniz. Kuru bademlerle harmanlanan siyah çayın çayın tadına doyum olmaz. Ayrıca içine biraz toz vanilya da ilave edebilirsiniz. O zaman da çok hoş, hafif ve tereyağımsı bir tat elde edersiniz. 

Yeşil çay harmanlamanın püf noktaları

Yeşil çayı limon kabuğu rendesi, zencefil ve çok az papatya ailesinden olan tarhun ile harmanlayabilirsiniz. Böylece tadını çok güzel bir hale getirebilirsiniz.

Her iki çayı da veya diğer çayları da harmanladıktan sonra bu çayların demleme işleminde çok büyük bir değişiklik yoktur. 

Yeşil çayı demlemek için 85, siyah çayı ise demlemek için ise 100 derecelik kaynamış su yeterlidir olacaktır. Diğerleri sadece hoş bir tat vermesi içindir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat