Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Nasıl beslenirsem daha az sivilcem olur?

1,427
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Nasıl beslenirsem daha az sivilcem olur?

Beslenme alışkanlıkları sivilce oluşumunu etkileyen faktörler arasında yer alır. Beslenmenin sivilce oluşumuna etkisi yüzde 20 oranındadır. Bu demektir ki, kendinizi her şeyden mahrum etmeden bazı yiyeceklerden biraz uzak durmakta fayda vardır. 


Özellikle yağlı gıdalar, hazır gıdalar, fast-food dediğimiz kızartma gıdalar; çoğumuzun çok sevdiği hamburger, patates ve mayonez üçlüsü uzak durmamız gereken gıdaları başında geliyor.

Fazla baharatlı gıdalar da bazı bünyelerde sivilce oluşumunu artıran gıdalar arasında yer alıyor. Dolayısıyla kendinize neyin yaramadığını cildinize olan etkilerinden görüyorsanız, bunlardan uzak durmanız gerekir.

Gazlı içecekler sivilce oluşumunda önemli faktörlerden biri olarak kabul edilmekle birlikte sivilce oluşumunda birebir yeri yoktur. Gazlı içecekler sivilce oluşumunda dolaylı etkiye sahiptir çünkü kolalı içecekleri genellikle tek başına tüketmeyiz. Genelllikle kızartmalarla, yağlı besinlerle tüketilen kola dolaylı etkisini burada gösterir. Çünkü biri olunca diğeri de olur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat