Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Nasıl akrobasi pilotu olunur?

8,668
kez izlendi
Puan: 4.50 / 5
Detaylı Açıklama

Nasıl akrobasi pilotu olunur?

Akrobasi eğitimi ileri uçuş tekniği eğitimidir. Üniversiteyi bitirdikten sonra uzmanlaşmak için master yapmak gibi temel eğitim periyodu uçuşlarını bitirmeden akrobasi eğitimine başlanamaz. Dolayısıyla önce ilk aşamaları bitirmek ve belli bir birikimi arkada bırakmak gerekir.

Temel akrobasi eğitimi

Akrobasi eğitimi için temel akrobasi eğitimi denilen 13 saatlik bir eğitim paketi var. Bu eğitim paketinde usta bir öğretmen vasıtasıyla öğrenciye anlatılır. Öğrenme süreci ise bu eğitim paketini alınca değil, aldıktan sonra başlar.

Bu eğitim safhası bittikten sonra öğrencinin kendini yetiştirmesi için yıllar boyu saatlerce uçması ve çalışması gerekie.

Disiplin ve çalışma

Eğitimler sırasında eğitmen öğrenciye temel manevraların nasıl olacağı konusunda bilgi verir. Bu manevraların öğrenci tarafından sindirilmesi ve emniyetli bir şekilde icra edilmesine kadar öğretmen uçuşlarda öğrenciyle birlikte uçar.

Daha sonra akrobasi uçuşu sırasında emniyetli irtifada öğrenci yalnız başına bu manevraları yapmak zorundadır ve bunları iyice sindirmesi gerekir.

Daha tehlikeli manevraların yapılabilmesi için öncelikle temel akrobasi eğitiminin çok iyi sindirilmesi gerekir. Bu sırada öğrenci çok disiplinli olmalı ve bu işin ciddiyetinin farkına vararak icra etmeli.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat