Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Müstakil evler için uygun kombi çeşitleri hangileridir?

64,307
kez izlendi
Puan: 4.27 / 5
Detaylı Açıklama

Müstakil evler için uygun kombi çeşitleri hangileridir?

Müstakil evlerde hem konvansiyonel hem de yoğuşmalı kombiler kullanılabilir. 

Müstakil evlerde evin büyük olmasından dolayı ısı kaybının fazla olması nedeniyle ısı ihtiyacı yüksek olacaktır. Bu nedenle yoğuşmalı kombilerin tercih edilmesi ile daha ekonomik işletim sağlanabilir.

Yoğuşmalı kombiler ile özellikle yerden ısıtma uygulaması yapılması durumunda düşük işletim sıcaklıkları sağlanabilir. Bu sayede ısıtma sezonunun büyük kısmında yoğuşmalı çalışma ile son derece yüksek enerji ekonomisi elde edilebilir. 

Kombilerde kullanım suyu ısıtması yapılırken, aynı anda evin ısıtılması mümkün olmaz. Diğer bir deyişle, kullanım suyu tüketimi mevcutken ısıtma işlemi kesilir. 

Kullanım suyundaki konfor önemli isei örneğin banyo sayısı fazla ve jakuzi benzeri yüksek sıcak su tüketiminin oluştuğu kullanım alanları mevcut ise bu durumda boylerli bir cihaz kullanmakta fayda vardır.

Boyler içinde su önceden depolanmış olacağından dakikada alacağınız sıcak su miktarı daha fazla olur, sıcaklık dalgalanması yaşanmaz.

Bu nedenle bazı müstakil evlerde duvar tipi kazan ve entegne ya da harici boyler konfor açısından daha uygun bir çözümdür. Bu sayede sıcak su tüketimi mevcutken ısıtma işlemi kesilmez ve ısıtma konforu bozulmaz. 

Buderus kombiler ve duvar tipi yoğuşmalı kazanlarla son derece yüksek ısıtma ve kullanım suyu konforu elde edebilirsiniz.

Buderus Çağrı Merkezi: 444 5 474

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat