Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Müslümanlar Üç Aylar'da nelerden kaçınmalı?

191
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Müslümanlar Üç Aylar'da nelerden kaçınmalı?

Üç Aylar insan ruhunu terbiye etmek açısından son derece önemli bir zaman dilimidir. Üc Aylar içinde yapılan ibadetler, edinilen maddi ve manevi haller ve duygusal kazanımlar insanların ruhunu ve ibadet hayatını inanılmaz derecede zenginleştirir. Bu nedenle insanlar bunlara karşı kendini hazır hale getirmeli, ibadetin değiştiriciliğine kendini açık bırakmalıdır.

Üç Aylar'ın Önemi
İbadetin bilgi tarafı ıskalanmadan 3 Aylar içerisindeki ibadetlerle kendini bir yere taşımalı, kendini kamil yani erdemli insan seviyesine yükseltmelidir. Bu nedenle 3 Aylar'da yapılan ibadetlerin tanrısal bilgiye ulaşmak için son derece önemli bir yeri vardır.

Üç Aylar'da ibadet
Alman Filozof Immanuel Kant'ın belirttiği gibi, insan tanrısal bilince pratik akılla, yani davranışla fiille, ibadetle ancak ulaşabilir. Yoksa sözle veya zihinsel süreçlerle tanrıyı kavramak, Allah bilincine varmak, marifetullah denilen bu bilince ulaşmak pek güç olur. Dolayısıyla ibadetler Allah ile olan ilişkileri ve dolayısıyla insanın insanlarla ve çevresi ile olan ilişkilerini düzenlemek adına son derece büyük bir fırsattır.

Bu anlatılanlar ışığında Üç Aylar, ibadetleri öğrenme ve ibadet etme alışkanlığını edinme yolunda değerlendirilirse bu insan için son derece önemli bir kazanım olur. Böylece bu kazanımları ömrünün kalanına yayabilir. Buradaki önemli nokta ibadetleri bu üç aya hapsetmek değil bütün hayata yaymaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat