Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

MS hastalığı ile ilgili internette yer alan bilgiler güvenilir mi?

4,133
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

MS hastalığı ile ilgili internette yer alan bilgiler güvenilir mi?

Maalesef internet bir çok konuda olduğu gibi MS ile ilgili de yanlış bilgiler içerebiliyor. İnternete giren kisi MS'in ilerde özürlülük gibi sıkıntılar yaratabileceğini okuyabilir. Acaba ben başkalarına muhtaç olur muyum? gibi kaygılar yaşayabilir. Halbuki bu durum MS'in çok sinirli bir bölümü için söz konusudur.

MS konusunda karamsar olmak çok doğru değil. MS'li kisinin pozitif olması, tedavinin en önemli aşamasını oluşturmaktadır. Çünkü pozitif bakış açısı hastalığın seyrine olumlu olarak yansıyacaktır. Sağdan soldan duyulanlar, internette okunanlar sadece olayın bir boyutunu yansıtmaktadır.

Çoğu iyi olan MS'li için internetteki bilgilerin bir katkısı yoktur. Forumlara girmez çünkü buna ihtiyaç duymamaktadır. Ama bunun sıkıntısını yaşayanlar, internetin bir paylaşma ortamı olduğunu düşünüp yazılanlardan etkilenenler olacaktır. İnternette yer alan olumsuz bilgiler, bazı durumların hastalığın geneline yansıdığı izlenimini yaratmaktadır. Bu doğru bir bilgi değildir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat