Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Mikroenjeksiyon yönteminin aşamaları nelerdir?

18,538
kez izlendi
Puan: 4.39 / 5
Detaylı Açıklama

Mikroenjeksiyon yönteminin aşamaları nelerdir?

Tedaviye genelde âdetin 2. ya da 3. günü başlanıyor. 2. ve 3. günü bu hastalar ultrasona çağırılıyor. Ultrason ile yumurtalıklarda bir önceki aydan kalmış yumurta, kist veya bir problem yoksa ilaç ve iğnelerle tedaviye başlanıyor.

İğne tedavisi

Bu iğne tedavisi ortalama olarak 11 gün sürüyor. Hasta bu 11 gün boyunca belirli aralıklarla ultrasonda kontrole geliyor. Hastaya gebelik hormonu içeren bir iğne veriliyor.

Bu hormon keseciklerin içindeki yumurtaların son olgunlaşmasını yapmasını sağlıyor. İlaç verildikten ortalama 36 saat sonra da bizim yumurta toplama işlemi dediğimiz işlem yapılıyor.

En kaliteli embriyolar seçiliyor

O yumurtalar hemen, 2-3 saat sonra eşinden alınan spermlerle döllenir. Bu yöntem mikroenjeksiyon ya da tüp bebek olabilir. Yumurtaların kaç tanesinin döllenip döllenmediği ertesi gün belli olur. Daha sonra bizim transfer dediğimiz işlem yapılıyor.

Transfer yine ultrason altında yapılır. Vajinadan rahim ağzına, rahim ağzından kateter denilen ince plastik bir boruyla rahmin içerisine girilir. Ultrason yardımıyla, seçilen kaliteli embriyoların tam olarak nereye bırakıldığı bilinir.

Cevap 12 gün içinde

Embriyolar rahmin içerisine bırakıldıktan sonra bir takım tedavilere devam edilir. Tedaviler hakkında yapılan açıklamalardan sonra hastanın 2-3 gününü sakin geçirmesi istenir. 12 gün sonra ise gebelik testiyle gebe olup olmadığı ortaya çıkıyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat