Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Mikroenjeksiyon tedavisine nasıl hazırlanılır?

10,302
kez izlendi
Puan: 4.37 / 5
Detaylı Açıklama

Mikroenjeksiyon tedavisine nasıl hazırlanılır?

Mikroenjeksiyon çiftler için oldukça stresli bir dönemdir. Bu nedenle her tüp bebek merkezinde bu uzmanlaşmış bir psikolog vardır.

Tedavi sınav değil

Tedaviye girecek olan her çift bu psikologla öncelikle görüşüyor. Tedavi öncesi başlayan psikolojik destek, tedavi bittikten sonra da devam ediyor. Eğer gebelik olmazsa hastalarla tekrar görüşmek gerekiyor. Çünkü bu 15-20 gün süren tedavi gerçekten stresli.

Tedavi sırasında hastalar sınav stresine giriyor ve gebelik olmadığı zaman da kendilerini sanki başarısız olmuş gibi addediyorlar. Oysa bu süreç ne onların elinde ne de bizim.

Stres gebeliği etkiliyor

Stresin tedavinin başarısı üzerinde olumlu veya olumsuz etkisi olduğunu çok net bir şekilde söylemek mümkün değil. Ama bilinen bir şey var ki stresin ortadan kalktığı durumlarda doğal gebelik oranlarının arttığını görüyoruz.

Bunlar kişisel deneyimlerimizden ortaya çıkan veriler. Dünyada geniş kitleler üzerinde yapılan araştırmalarda stresin tüp bebek başarısı üzerinde de bir etkisi olduğu yavaş yavaş gösterilmeye başlandı.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat