Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Mikroenjeksiyon tedavisi başarısız olursa yeniden denenebilir mi?

7,475
kez izlendi
Puan: 4.50 / 5
Detaylı Açıklama

Mikroenjeksiyon tedavisi başarısız olursa yeniden denenebilir mi?

Mikroenjeksiyon tüp bebek tedavileri istenildiği zaman tekrarlanabilir. 6 kere denemedeki gebelik oranı bugünkü bilgilerimizle %80 civarında.

Başarı şansı çok yüksek

Bu 1. denemesinde olabilir, 3. denemesinde olabilir, 5. denemesinde olabilir ama 6'ya kadar gelen hastaların %80'inde gebelik olmuş oluyor. Maalesef çok az bir kısmı daha sonraki denemelerde gebe kalabiliyor.

Geri kalanlara tıbbın olanakları dahilinde bugün herhangi bir çare öneremiyoruz. Neden gebelik olmadığına dair soruları da henüz cevaplayamıyoruz.

İki deneme arasında

Bir kere başarısızlık olduğu zaman belli bir ara vermeyi biz istiyoruz. Hemen arkasından başlamanın başarı üzerinde bir olumsuz etkisi yok fakat yapılan uygulamada yumurtalıklar normalden fazla bir şekilde uyarıldığı için beklemekte fayda var.

Normalde kadın 1 yumurta üretirken biz verdiğimiz ilaçlarla bunu ortalama 10'a çıkarıyoruz. Bunlara bağlı olarak vücuttaki östrojen hormonunun seviyesi 5, 10, 15 katına çıkıyor. Bu yumurtalar iğneyle girilip vücut dışına alınıyor.

Dolayısıyla kadının 2-3 âdet kadar dinlenmesini ve vücudun kendisini toplaması için zaman kazanmasını biz istiyoruz. Ama daha sonra tekrardan deneme yapıyoruz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat