Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Migren genetik midir?

2,110
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Migren genetik midir?

Migren genetik bir hastalıktır diyemeyiz ama genetiktir. Migrenin bir geni yoktur ancak migrenli ailelerde migrenli çocuklar olur. Migrenli kişilerin ailelerinde, anne veya baba tarafında mutlaka migren hastası birileri vardır. Geçen gen değil, migrene yatkınlıktır. Migrenli insanlar çok hassas yapıya sahiptir. 

Migren, vücudun sinir sisteminden kaynaklanan bioelektriksel bir hastalıktır. Aileden çocuğa geçen sinir sisteminin hassasiyetidir. Migrenli insanlardaki dikkat çekici özelliğin başında sinir sistemi yapısıdır. Migrenlilerin sinir sistemi çok hassas çalıştığı için her şeye; kokulara, sese, ışığa, havaya çok duyarlıdırlar, ayrıntılara çok takılırlar. Bir anlamda huysuzdur bu insanlar. "Her şeye kafayı çok takıyorsun, o nedenle başın ağrıyor" gibi yorumlarla da karşılaşabilirler. Aslında temelde migren sinir sisteminin çok hassas olmasından kaynaklanır ve genetik olarak geçen sinir sistemi hassasiyetidir. Bu anlamda migreni olan annelerin çocukları yüzde 70 - 80 oranında migren hastası olur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat