Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Mezoterapi nedir?

21,964
kez izlendi
Puan: 4.58 / 5
Detaylı Açıklama

Mezoterapi nedir?

Cildin orta tabakasına mezo adı verilir. Bu bölgeye yapılan tedavi ise mezoterapi ismini alır. Mezoterapi ilk olarak 1952 yılında Fransa'da Dr. Michael Pistor tarafından tesadüfi bir tedavi sırasında bulunmuştur. O zamandan beri tıbbın birçok alanında kendisine etkin bir yer bulmuştur.

Estetik geçmişi 20 yıldan fazla

1987'den itibaren Fransız Tıp Akademisi tarafından alternatif tıbbın önemli bir konusu haline gelmiştir. Birçok alanda olduğu gibi, özellikle son zamanlarda estetik dermatolojide birçok alanda başarıyla uygulanan bir yöntemdir.

Şimdiye kadar çeşitli spor dallarında, özellikle romatizmal hastalıklarda, fizik tedavi dallarında, eklem içine enjeksiyon şekli de aslında bir mezoterapi yöntemi olarak uzun zamandan beri kullanılmakta.

Ancak estetik dermatolojide son zamanlarda özellikle selülit tedavisinde, bölgesel zayıflamada, son derece başarıyla uygulanan, güzel bir yöntem olarak karşımıza çıkmakta.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat