Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Meyve suyu kutusunda yabancı madde oluşabilir mi?

3,391
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Meyve suyu kutusunda yabancı madde oluşabilir mi?

Meyve sularının içerisinde herhangi bir oluşumun olması beklenmez. Çünkü meyve sularının üretildiği proses buna uygun değildir. Meyve suyu bir ısıl işlem sonucu üretilen bir ürün olduğundan bunun içerisinde bir küf ya da maya oluşması söz konusu değildir. Kapalı bir kutudur çünkü. Ancak o meyve suyunun kutusu herhangi bir hasar aldıysa ya da meraklı bir tüketici tarafından market rafında açılıp koklandıysa, bu durumda ürünün orijinalliği bozulur, çünkü içine hava girer. Hava girmesi ile küf ve maya oluşumuna zemin hazırlanır. Bunun sonucunda bir üreme, bir oluşum söz konusu olabilir. Meyve suyunda, en başta aldığınız ürünün ambalajında böyle bir defoyu görüyorsanız ya da ürün ambalajının açılmış olduğunu fark ediyorsanız, bu ürünü derhal iade edin. 

Yabancı madde konusu bir de şu şekilde oluşabilir: Evinizde ürünü açtıktan ve buzdolabına koyduktan uzun bir süre geçerse, unutursanız hem buzdolabındaki küfler, mayalar hem de mutfağınızdaki küflerin ürününüze bulaşma riski vardır. Bu durumda ürünün içerisinde küf, maya oluşması söz konusu olabilir. Çünkü meyve sularının içerisinde katkı maddesi yoktur ve içinde rahatlıkla küfler ve mayalar üreyebilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız ürünü derhal imha etmeniz gerekir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat