Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Mesleki ve teknik Anadolu lisesi nedir?

109,114
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Mesleki ve teknik Anadolu lisesi nedir?

2013-14 Eğitim ve Öğretim yılına kadar 22 farklı eğitim yapan lise türü mevcuttu. Farklı okullar öğrencilere farklı programlar sunabiliyordu. Fakat 2014-15 Eğitim ve Öğretim yılı itibariyle tüm meslek liseleri Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi olma yönünde dönüştürülmekte. Bu dönüşüm sadece okul tabelalarıyla sınırlı olup, lisede okutulan müfredatta bir değişiklik öngörülmüyor. 

Mesleki Teknik Anadolu Liseleri kapsamında 62 farklı alan bulunmaktadır. Bu alanların ayrıntısına Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü internet sayfasında ulaşılabilir.

Acil sağlık hizmetleri, denizcilik, radyo, grafikerlik, meteoroloji, tarım, adalet ve raylı sistemler gibi birçok programı bünyesinde barındıran Mesleki Teknik Anadolu liselerinin öğrencilere verdiği eğitim devam etmesi öngörülmektedir.

Mesleki teknik liseden mezun olan öğrencileri iş hayatına daha hızlı adım atabilecekleri bir gelecek beklemektedir. Meslek liselerinden mezun olan öğrenciler meslekleri ile ilgili ön lisans programlarında eğitimlerine devam edebilirler. İkinci bir tercih olarak mesleki teknik liseden mezun olan öğrenciler kalifiye eleman olarak iş hayatına atılabilirler. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat