Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Mesane tümörü teşhisi için ImmunoCyt testi nasıl yapılır?

1,700
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Mesane tümörü teşhisi için ImmunoCyt testi nasıl yapılır?

Mesane tümörü teşhisi için ImmunoCyt isimli yeni tanı yöntemi ile idrardan çalışılır. Testin amacı mesaneden idrara dökülen tümör antijenlerini tespit etmek üzerine kuruludur.

ImmunoCyt testi, kişinin idrar örneğinden yapılabildiği için non-invaziv yani, ağrısız, sancısız bir yöntemdir. Bu yöntemde, eğer mesanede bir tümör varsa bundan idrar yolu ile dökülen kanser antijenleri tespit edilir. Özel bir mikroskop altında parlak, floresan renk veren bir antijen+antikor hücre kompleksi oluşur. Bu da bize mesanede tümör hücresinin olup olmadığını gösterir.

ImmunoCyt testi Amerika'da son yıllarda yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Mesane kanserinin tanısında ve operasyon sonrasında 6 ayda bir yapılması önerilmektedir. 

ImmunoCyt testi ABD'nin en önemli sağlık birimi olan FDA tarafından onaylanmıştır. Test için, sabah ilk idrar mesanede uzun süre beklemiş olduğu için uygun değildir. Sonda ile alınan veya mesane yıkanarak alınan idrar da uygun değildir. Eğer hasta, idrar örneğini testin uygulanacağı laboratuvarda verecekse, en az 20 ml idrar vermesi yeterlidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat