Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Menopoz yogası nedir?

883
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Menopoz yogası nedir?

Kadınlarda 42 - 65 yaş arasında hormonal sistemde bazı değişiklikler oluyor. Bu değişiklikler ile birlikte vücudun diğer sistemlerinde; kas ve iskelet, dolaşım, sindirim ve hatta sinir sistemlerinde de değişiklikler gerçekleşiyor. Vücut bir bütün ve herhangi bir sistemde olan değişim diğer tüm sistemleri de etkiliyor.

Kadınlarda menopoz döneminde hormonal sistemdeki değişim ile birlikte fiziksel bedende de kilo alınabiliyor, aşırı kilo verilebiliyor; sinirlilik, isteksizlik, huzursuzluk hali gözlemlenebiliyor. İşte menopoz yogası hem fiziksel bedende, kas ve kemik yapısında güçlenme, hem de psikolojik anlamda huzurlu, rahat, neşeli ve daha mutlu bir insan olmak için bize yardımcı oluyor. 

Menopoz yogası hormonal sisteme; sindirim, kas, kemik ve sinir sistemini güçlendiren hareketleri seçmek, zihni rahatlatan, huzur veren, dinlendiren zihin egzersizleri ile nefes egzersizlerini kapsayan bir tür yoga çeşidi.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat