Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Meninin atılamaması ne anlama gelir?

16,442
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Meninin atılamaması ne anlama gelir?

Menide sadece sperm bulunmaz. Seminal vezikül ve prostat sıvısı da bulunur. Meninin atılamaması patolojik bir durumdur ve bazı sorunlara işaret edebilir. Meninin atılamaması durumunda ilk akla gelen nörolojik sorunlardır. Çünkü spermin vücuttan atılması nörolojik bir durumdur. Atılımda sempatik ve parasempatik sistemler birlikte işler. 

Spermin vücutta üretildikten sonra üretra denen idrar yoluna birikmesi sempatik sistemin, daha sonra vücuttan fışkırarak atılması ise parasempatik sistemin sayesinde olur. Sinir sisteminde hasara neden olan trafik kazası gibi durumların ardından spermin vücuttan atılamaması gibi durumlara sıkça rastlıyoruz. O nedenle boşalma sorunu olduğu zaman öncelikle sinir sisteminin kontrol edilmesi gerekir. Bunun dışında sperm yolunda ve kanallarda meydana gelebilecek tıkanıklar nedeniyle de meninin vücuttan atılamaması sorunu yaşanabilir. 

Açık ya da kapalı prostat ameliyatı ya da mesane boynu ameliyatları sonrasında da spermin vücuttan atılamaması sorununa rastlanabilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat