Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Menimden kan geliyor, neden olabilir?

70,584
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Menimden kan geliyor, neden olabilir?

Meniden kan gelmesi tıpta 'hemotospermi' denen bir sorundur. Pek çok farklı nedeni olabilir. Spermde kan görülmesinin en çok görülen  nedeni;  travmatik bir cinsel ilişki sonrası travmaya bağlı olarak meni dışarı atılırken yaşanabilen damar yaralanmasıdır. 

Meniden kan geldiği zaman hasta mutlaka bir üroloji doktoruna başvurmalıdır. Çünkü meniden kan gelmesinin travmatik cinsel ilişki dışında da bir nedeni olabilir ve başka sorunlara da işaret ediyor olabilir. 

Meni sadece spermden ibaret değildir. Meninin içinde farklı vücut sıvıları da vardır. Seminal vizikül denen bezlerden gelen ya da  prostattan gelen prostat sıvısı gibi farklı sıvılar da meninin içinde vardır.Dolayısıyla meniden kan geldiği zaman sadece spermle ilgili değil farklı organlarla ilgili olası sorunlar ve hastalıklar da göz önünde bulundurulmalıdır. 

Düşünülmesi gereken önemli bir hastalık da prostat kanseridir. Çünkü prostat kanserinde de meniden kan gelebilir. Bu nedenle menisinden kan gelen hastaların mutlaka üroloji doktoruna gitmeleri ve dijital rektal muayeneyi yaptırmaları gerekmektedir. Meniden sık ve tekrarlayan şekilde kan gelmesi prostat kanseri ihtimalini daha çok düşündürür. O nedenle hastalar vakit kaybetmeden doktora başvurmalıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat