Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Menimde bir sorun olduğunu nasıl anlarım?

59,407
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Menimde bir sorun olduğunu nasıl anlarım?

Meni tahliline spermiogram adı verilmektedir. Sperm tahlili için gerekli sperm tercihen iki ya da üç günlük cinsel perhiz sonrası alınmalıdır. Çünkü ancak iki ya da üç günlük perhiz sonrası alınan bir sperm sağlıklı sonuç verir. Sperminde sorun olduğunu düşünen bir kişi doktora gitmeden de bazı ipuçlarına bakarak sperminde bir sorun olduğunu anlayabilir. 


Meninin belirli bir rengi, kokusu, dokusu ve akışkanlığı vardır. Bunlara bakarak ve farklılık olduğunu tespit ederek bir sorun olduğunu düşünüp bir üroloji uzmanına başvurabilir. Örneğin meninin rengi opak ve hafif beyazdır. Bu rengin yeşilimsi ya da kahverengimsi olması menide bir kanama ya da enfeksiyon bulgusu olabilir. Bu durumda hasta bir enfeksiyon uzmanına müracaat etmelidir. 

Spermin kıvamında değişiklik olması da bir soruna işaret edebilir. Daha akışkan ya da daha katı meni de bir patoloji gösterebilir. Meninin daha akışkan olması enfeksiyon belirtisi olabilir. Aynı şekilde meninin  topak topak ve daha katı şekilde gelmesi de enfeksiyon ya da sorun bulgusu olabilir. Sperm kıvamı, rengi ve kokusunda farklılık gören erkekler doktora başvurmalıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat