Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Menim fışkırarak gelmiyor, neden olabilir?

100,842
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Menim fışkırarak gelmiyor, neden olabilir?

Meni üretildikten sonra sinir sistemindeki uyarılmaya bağlı olarak sempatik ve parasempatik sistemin uyarılmasıyla vücuttan atılır. Spermin vücutta üretildikten sonra üretra denen idrar yoluna birikmesi sempatik sistemin, daha sonra vücuttan fışkırarak atılması ise parasempatik sistemin sayesinde olur. Bu sistemlerde yaşanabilecek sorunlar ve bozukluklar  da meninin hacminde ya da fışkırma şiddetinde azalmaya neden olabilir. 

Bu konuda sıklıkla rastlanan patolojiler de sinirsel hastalıklardır. MS hastalığı, sinir sisteminde yaşanan  bir hasar bu tip sorunlara neden olabilir. Mesela trafik kazası sonrası sinirlerin zarar görmesi meninin atılmasında soruna neden olabilir. Mesane boynu ya da prostatla ilgili bir cerrahi operasyon geçiren kişilerde de sperm öne doğru atılmayıp, mesaneye doğru akabilir. Bu durum da akıldan çıkarılmamalıdır. Nörolojik ya da psikiyatrik ilaç kullanan hastalarda ya da eski jenerasyon anti-hipertansif ilaç kullanan hastalarda yan etki olarak bu sorun  yani meninin akışında yavaşlama görülebilmektedir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat