Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Meni kıvamı nasıl olmalı?

98,577
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Meni kıvamı nasıl olmalı?

Meni kıvamı çok akışkan ya da katı olmamalıdır. Meni tahlilinde sağlıklı sonuç almak için meni en geç yarım saat içinde laboratuvara ulaştırılmalıdır. Çünkü meninin doku ve kıvamını etkileyen canlılığı yarım saat içinde kaybolmaktadır. Sperm tahlili yarım saatten fazla gecikirse spermin morfolojisinde yani yapısında bozulma ve farklılaşma olabilir. En çok etkilenen faktör ise akışkanlıktır. Yirmi dakikadan sonra sperm yoğunluğunu kaybedip daha akışkan hale gelir. 

Spermin normal hali çok yoğun değildir fakat çok akışkan da değildir. Meninin fazla akışkan olması enfeksiyon işareti olabilir. Sperm ne kadar akışkansa ya da sıvılaşırsa enfeksiyon içerme ihtimali artar. 
Bir erkek bir hafta içerisinde en az bir, tercihen iki ya da üç kere boşalmalıdır. Meninin kıvamında yoğunlaşma prostat sorunlarına ya  da cinsel ilişki sıklığının azaldığına işaret edebilir. Boşalma sıklığı azalırsa sperm kıvamı koyulaşabilir ve rengi de sarılaşabilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat