Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Meme silikonu ne kadar süre sonra değiştirilmelidir?

10,418
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Meme silikonu ne kadar süre sonra değiştirilmelidir?

Meme büyütme amacıyla günümüzde silikon meme protezi çok tercih edilir. Silikon meme protezleri tıbbi standartlarda üretilen, yüzlerce testten geçen ve uluslararası kurumlardan onay alan malzemelerdir.
 
Göğüs büyütme ameliyatından sonra 6 ayda bir USG çekilmesi uygundur. USG sırasında ışın alınmaz ve meme protezi cidarını çok iyi değerlendirmek mümkündür. Protez cidarında şüphe olursa MRI veya daha farklı görüntüleme yöntemlerine geçilebilir. USG görüntüsü sağlamsa ve muayenede sorun yoksa kişi silikon protezi kullanmaya devam edebilir.
 
Silikon protez üreticisi firmalar 10 yıl garanti vermektedir. Ancak bu durum 10 yıl sonra protezin çıkarılması anlamına gelmemektedir, USG tetkiki ve muayene bulguları normal olduğu sürece kişi silikon meme protezini kullanmaya doktoru onay verdikçe devam edebiliyor.
 
Silikon meme protezinin aslında en büyük avantajı gerektiğinde kolayca çıkarılabilmesidir. Silikon meme protezleri iki taraflı olarak 20 dakikada çıkarılabilir, gerekirse, daha farklı büyüklükte veya yeni model bir protezle değiştirilebilir.  

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat