Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Meme sarkması neden olur?

10,072
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Meme sarkması neden olur?

Meme sarkmasının nedenleri olarak birçok etken sayılabilir. Meme sarkmasının en önemli nedenlerinden biri elbette yer çekimi. Memeler vücudun dışında uzantılar olduğu için sürekli yerçekiminin etkisi altındadır. Aslında sadece memeler değil bütün vücut yıllar içinde yer çekiminin etkisi ile sarkma eğilimi gösterir. Ancak memeler kendilerini destekleyen çok büyük kaslara sahip olmadığı için sarkmaya daha yatkındır.

Memeleri yerçekiminin etkisinden korumanın en temel yolu elbette sütyen takmaktır. Sütyen memeyi alttan destekleyip, taşıyarak yerçekimi etkisi ile sarkmasını önler. Ancak kullanılan sütyenin işeyaraması için doğru ve memelere uygun şekilde seçilmiş olması önemlidir.

Aşırı kilo alıp verme de meme sarkmalarına yol açabilir. Çünkü kilo alıp vermek derinin esnekliğini kaybetmesine neden olur. Derinin esnekliğini yitirmesi de memenin daha kolay sarkmasına yol açar.

Emzirmek doğrudan meme sarkmasına neden olmaz. Ancak düzenli emzirmemek ve memenin dolu kalması meme cildinin genişlemesine ve sonrasında da sarkmaya neden olabilir.

Meme sarkmasını önlemek için spor yapmak ve fazla kilo almamaya dikkat etmek gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat