Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Meme sarkması için ne zaman doktora gitmek gerekir?

4,491
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Meme sarkması için ne zaman doktora gitmek gerekir?

Memeler bazı durumlarda fazla sarkabilir. Bu durumda da memenin altı ile göğüs duvarı arasında kalan kısımda mantar enfeksiyonları gelişebilir.

Sarkmış memeler sırta yük bindirdiği için sırt ve boyun ağırlarına yol açabilir. Bu tip şikayetler varsa kişinin doktora başvurması gerekir. Sarkık memeler nedeniyle ortaya çıkan bu sorunlar ortopedik veya dermatolojik tedavi yöntemleriyle çözülebilir. Ayrıca memedeki sarkma estetik cerrahi yoluyla meme dikleştirme operasyonu yapılarak giderilir. Memenin dikleştirilmesi kişinin kendinden daha hoşnut olmasını ve ağrı ya da cilt sorunları yaşamasını önler.

Memede sarkma belirtisi sarkıklık olup olmadığını anlamanın kolay bir yolu var. Memenin sarkıp sarkmadığını anlamak için memenin hemen altındaki meme çizgisine bir kalem yerleştirilir ve meme bırakılır. Eğer kalem memenin altına sıkışmıyorsa memede o an için sarkma sorunu yok demektir. Eğer göğüsler sarkarak kalemi tutarsa meme sarkması başlamış demektir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat