Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Meme küçültme sonrasında hasta günlük hayatına ne zaman dönebilir?

31,050
kez izlendi
Puan: 4.46 / 5
Detaylı Açıklama

Meme küçültme sonrasında hasta günlük hayatına ne zaman dönebilir?

Her estetik ameliyat için hemen hemen bu geçerli. Yani siz bir estetik ameliyatı oluyorsunuz. Bazı şeyler hakikaten sizin tam istediğiniz gibi olmayabilir. Hakikaten çok iyi de olmayabilir. Yani birtakım problemler olabiliyor, komplikasyonlar çıkabiliyor, bunların hepsini baştan zaten siz de doktorunuz da beraber göze almış oluyorsunuz.

Meme küçültme ameliyatında mesela 2 meme tam eşit olmayabilir. Çünkü sonuçta bu elinizle yaptığınız bir ameliyat ve şekillendirmeye çalışıyorsunuz. Biri birinden hakikaten daha büyük olabilir. Tam şekli birbirine benzemeyebilir. O zaman bir tekrar bir rötuş ameliyatı, ilk ameliyat kadar büyük olmasa bile bir 15 - 20 dakikalık bir rötuş ameliyatı planlayabiliriniz.

Rötuş ameliyatını talep etmek hastanın doğal hakkı

Rötuş ameliyatını talep etmek hastaların en doğal hakkı. Yani sonuçta eğer böyle bir şey varsa, bunu ben bile talep edebilirim, aslında gelin şunu düzeltelim diyebilirim. Önemli olan bu konuda açık olmak, çünkü rötuş çok olası bir şey. Bütün dünyada bu iş böyle yapılıyor.

En iyi hocaların bile haftanın bir gününü sadece bu tür tekrar ameliyatlara ayırmış olduğunu gördüm. Yani bu çok doğaldır bizim mesleğimizde. Önemli olan bunu halledebilmek. Her zaman % 3 - 5 - 10 gibi bir ihtimal var. Hasta bu yapalım, şunu düzeltelim diye talepte bulunabilir.

Rötuş ameliyatının fiyatı asıl ameliyatın 20/1'idir

Rötuş ameliyatlarının ücretlendirmelerini hep sorar hastalar. Ücretlendirme şöyle yapılır: Hastaneler genellikle bu tür revizyonlara çok indirim yaparlar. Bir hastane ücreti vardır, hasta bu hastane ücretini öder ve cerrah bundan bir ücret almaz.

Siz 1000 YTL'ye ameliyat olduysanız mesela, birim olarak sizin revizyon ameliyatınız, muhtemelen 0,5 bile tutmayacaktır. Yani mesela 1000 YTL'ye ameliyat olduysanız bu ameliyat 50 YTL tutacaktır. Rötuş ameliyatının ücreti asıl ameliyatın 20/1'i falan gibi tutar. Yani çok düşük bir ücrete revizyonunuzu yaptırırsınız.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat