Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Meme küçültme ameliyatından sonra iz kalır mı?

45,151
kez izlendi
Puan: 4.64 / 5
Detaylı Açıklama

Meme küçültme ameliyatından sonra iz kalır mı?

Meme ameliyatından sonra iz kalır. Yani bu, bunu baştan hastaların mutlaka bir şekilde kabul etmesi lazım. Bu izli bir ameliyattır, ameliyattan sonra mutlaka iz kalacaktır. Önemli olan ne kadar iz kalacak ve bu izler ne kadar süre sizi rahatsız edecek?

Ben hastalarıma genellikle şunu söylüyorum: ameliyattan sonra izleriniz olacak ilk 6 ay hiç hoşunuza gitmeyecek. "Teoman Bey kıpkırmızı izler var, bu nedir?" diyeceksiniz. Sabırlı olun. 6 ay geçecek, 6 ay ile 1 sene arasında bu kırmızı izler genellikle ince beyaz çizgiler haline dönüşecek.

T şeklindeki izler 2-3 sene sonra görünmez hale geliyor

Aradan 1, 2 sene, 5 sene geçtiği zaman bu izler var mı yok mu, bazen ben bile bulamıyorum. Bakıyorsunuz bir yerde, "Buradan kesmiştik ama iz nerede?" diye soruyoruz, burada göremiyoruz ama yanda görebiliyoruz; şurada var ama burada yok gibi oluyor.

Hastalar genellikle meme ucunun etrafındaki izden çok rahatsız olmuyorlar ama aşağı doğru inen izden çok rahatsız oluyorlar. En iyi iyileşen iz de bu aşağı doğru inen iz. Yani aradan birkaç sene geçiyor, o izi nereden kestiğinizi bulamıyorsunuz. Buradan mı kestik, yandan mı kestik, belli yerlerde şaşırıyorsunuz; o kadar iyi iyileşiyor aslında.

Meme ucuna yapılan tıbbi dövme ile izler gizlenebiliyor

Ama ilk 6 ay iziniz olacak kesin. İzli bir ameliyattır, uzun dönemde de belli yerlerde de mutlaka izleri görmeye devam edeceksiniz, bunu baştan kabul etmek lazım. Biz son zamanlarda özellikle meme ucunda olan izlerde tıbbi dövme tekniği uygulamaya başladık.

Meme ucu renkli bir şey, siz iz yapıyorsunuz, o da renkli. İz ondan sonra normal cilt şeklinde devam ediyor. O izin üzerine birazcık tıbbi dövme yaptığınız ve o meme ucunun rengini etrafa birazcık yaydığınız zaman orası çok doğal bir geçiş haline geliyor, artık iz var mı yok mu çok da önemli olmuyor.

Önemli olan iz değil, iyi bir şekil

Aşağı doğru inen izler zaten neredeyse yok oluyor. Aşağıda yaptığımız T'ler yaparsak 1-2 cm boyunda oluyor. Artık meme küçültme ameliyatları için uzun dönemde çok izli bir ameliyat demek çok doğru değil. Önemli olan şekil güzel olsun, yani güzel bir şekil olsun. İzleri bence kendinize çok fazla dert etmeyin.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat