Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Meme küçültme ameliyatı sonrasında memede hissizlik olur mu?

36,904
kez izlendi
Puan: 4.14 / 5
Detaylı Açıklama

Meme küçültme ameliyatı sonrasında memede hissizlik olur mu?

Hissizlik olup olmaması tamamen kullanılan tekniğe bağlı bir de ne kadar küçültüldüğüne çok bağlı. Şu anda bizim kullandığımız temel artık yerleşmiş olan tekniklerle meme ucunda hissizlik neredeyse hiç olmuyor diyebilirim size ama böyle bir garanti vermek de mümkün değil, hakikaten olabilir. Ama % 90 ihtimalle hissizlik olmayacaktır.

Ameliyat tekniği meme ucu hissiyatını etkiler

Ama kullandığımız farklı bir teknik var. Bu genellikle mesela 50 - 60 yaşında, anormal göğüs büyüklüğü olan hanımlarda kullanıyoruz. Onda göğüs ucunda tamamen hissizlik oluyor ama genellikle o yaş grubunun da çok umurunda olmuyor. O ameliyatı çok kolaylaştıran bir tekniktir. Meme uçlarını alıp tekrar yerine takıyorsunuz ama estetik olarak çok güzel bir sonuç elde ediyorsunuz. Fakat tabi ki göğüs uçları tamamen hissiyatını kaybediyor.

Normal teknikte genellikle hasta ameliyattan çıktığı zaman göğüs ucunu elliyor ve "Teoman bey ben bunu ameliyattan önce nasıl hissediyorsam, aynı şekilde hissetmeye devam ediyorum" diyor. Genellikle böyle oluyor. Eğer ufak tefek bir noktasında, göğüs ucunda bir hissizlik olursa da bu da genellikle ilk birkaç ay içerisinde dönmüş oluyor.

Temel teknik uygulamada meme ucu his kaybı çok nadir görülür

Bu bizim kullandığımız tekniğe bağlı bir şey. Ama dediğim gibi buna garanti vermek, daha doğrusu tıbbi konularda garanti vermek bence en yanlış şeydir. Çünkü olmayabilir. Yani sizin ameliyattan gerçekten hissiz bir göğüsle çıkma ihtimaliniz her zaman vardır. Ama bunu yine de hakikaten çok nadir olarak düşünmek lazım.

Göğüs küçültme ameliyatı cinsel hayatı kötü yönde etkilemez hatta belki iyi yönde etkiler. Çünkü büyük göğüs iyi bir şey değildir. Ne kadar büyük o kadar iyi fikri filmlerde olan bir şey. Ben hiç katılmıyorum. Göğüs ne kadar büyük olursa o kadar sarkık olur. Estetik olarak da o kadar iyi olmaz. İdeal göğsün boyutu, çok büyük değil.

İdeal göğüs boyutu B kup'tır

İdeal göğüs boyutu, kup ölçüsüyle söylersek, genellikle B kup civarında. A biraz küçük oluyor, C hakikaten büyük oluyor ve sarkmaya başlıyor. B bence ideal göğüs şeklidir. Sizin hayatınızı en iyi etkileyecek olan şey B kup civarında göğüsler olması diye düşünüyorum.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat